Gry terenowe dla dzieci / dla dorosłych
Aktywna rozrywka na sto procent – nasze gry terenowe są wyjątkowo angażujące ruchowo, intelektualnie, artystycznie, a dodatkowo rozpalają wyobraźnię. Dlaczego? Zwykle są to gry fabularne, opierają się na różnorodnych zadaniach i totalnie wciągają. Stawiamy na gry integracyjne – zwykle gracze działają w grupie lub muszą mieć interakcję z innymi. Wszystkie nasze gry terenowe mają konkretny temat, myśl przewodnią czy przesłąnie wokół którego są zbudowane. Każda jest inna i ma inny cel.
Co zrobić, żeby gra terenowa się udała?
Poniżej baza naszych sprawdzonych propozycji. Jednak żeby gra terenowa się udała – musi być dopasowana do wieku i ilości uczestników, terenu lub miejsca gdzie ma się odbywać (na zewnątrz lub w budynku). Mamy kilka pewniaków, które da się zrobić praktycznie wszędzie, dopasowując je jedynie do wieku graczy. Jednak zdecydowanie naszą mocną stroną jest tworzenie gier personalizowanych, dopasowanych do konkretnego eventu. Dlatego zapraszamy do kontaktu (tygrys@hihohotam.pl, 533800859) – doradzimy co wybrać, zmodyfikujemy istniejący temat lub zaproponujemy nowy.
Pełen pakiet – gra terenowa kompleksowo
Przygotowywane gry terenowe traktujemy kompleksowo – jeżeli chodzi o rekwizyty, kostiumy, fabułę, zadania i nagrody – wszystko jest spójne, przemyślane, zabawne i wciągające. Ponadto większość tematów gier terenowych – fabularnych możemy połączyć z pasującym do nich warsztatem, co daje ciekawy blok zajęć.
Pa pa PraSŁOWIANIE!
Gra w Słowiańskie klimaty angażuje dzieci, młodzież i dorosłych – oczywiście za każdym razem dostosowujemy ją do odbiorcy. Zadania wymagają myślenia, współdziałania i ruchu – w proporcjach dopasowanych do grupy. Wstępem do gry jest słowiańska historia, która może być osobną atrakcją jeżeli mamy czas i pozwolimy jej wybrzmieć. Oś fabularna opiera się na przegonieniu przybyłych z przeszłości słowiańskich duszków / demonów (stwory nawet w wersji dla dorosłych są raczej zabawne niż straszne), które zalęgły się na terenie gry. Oczywiście temat opiera się na wierzeniach Słowian, a zadania też zwykle bazują na tym temacie. Zdradzę jeszcze, że nagrody oczywiście odzwierciedlają naturę słowiańskich straszydeł!
Do gry prasłowiańskiej świetnie pasują nasze warsztaty z cyklu PO DAWNEMU, np. lalki motanki. /LINK/
Rekiny FINANSJERY
Biznesowo – ekonomiczna zabawa dedykowana dla nieco starszych dzieci, które potrafią już liczyć. Musi być ruch, musi być cel, muszą być zadania. Celem jest dobra zabawa (co zawsze się udaje) ale i samodzielne zrozumienie prostych zasad udanego biznesu w praktyce.
Inny NIE STRASZY
To chyba najprostsza nasza gra – dlatego świetnie nadaje się dla młodszych dzieci lub grup o zróżnicowanym wieku. I mimo, że jest prosta – wcale nie jest nudna czy banalna, bo starsi uczestnicy też dobrze się bawią. Inspiracją gry była tolerancja – czyli osią fabuły jest różnorodność, inność. Która zdecydowanie NIE STRASZY. Oczywiście temat potraktowany jest z przymróżeniem oka, to zabawa, która przy okazji mówi o wartościach. Podobnie jak inne gry ta również wymaga ruchu i wykonywania zadań. Nagrody w grze bardzo mocno nawiązują do tematu, a rywalizacja może przerodzić się w zabawy i animacje w podobnym nurcie, lub zakończyć warsztatami.
Żądza PIENIĄDZA
Dłuższa gra – bardzo angażująca dzieci, bo to one muszą pomyśleć i przygotować prężnie działąjącą firmę. „Zarabianie” odbywa się na ogólnie przyjętych zasadach ale oczywiście wprowadzamy własną walutę, a cała zabawa nie jest do końca poważna. Uczestnicy mają mnóstwo satysfakcji i z zarabiania i z wydawania „pieniędzy” a zwycięzcy zostają grubymi rybami biznesu i otrzymują odpowiednie nagrody. Świetna, kreatywna zabawa – gra, która wypełni czas na półkolonii lub zapewni rozrywkę na szkolnym festynie z okazji jakiegoś szczególnego dnia. Ta gra świetnie nadaje się dla dużych grup także w zróżnicowanym wieku.
Wyścigowy ślimak
Gra zbudowana na bardzo prostych zasadach, dla grup w różnym wieku. Świetnie się sprawdza w nieco większej przestrzeni – zwłaszcza jeżeli ma więcej uczestników. Ślimaka zawsze personalizujemy – dla grupy i dla miejsca. To taki ślimak – kameleon, zawsze trochę inny. Ale zawsze bardzo szybki – ślimak wymaga dużo biegania. W końcu jest wyścigowy!
Mitologicznie - logicznie
Stopień skomplikowania i myślenia w tej grze mozemy stopniować – ale powszechnie wiadomo, że greccy bogowie potrafią nieźle namieszać. Poza tym są kapryśni, zmienni i czasem sami nie wiedzą, czego chcą. Na szczęście są też zabawni i ogólnie cieszy ich granie ze śmiertelnikami w kotka i myszkę. Jakie mitologiczne postacie się pojawią, czego zażądają i co oferują w zamian? To zależy również od wieku uczestników, ich ilości oraz czasu przeznaczonego na grę.
Było sobie państwo...
Stworzenie Państwa to duża odpowiedzialność, ale i świetna zabawa. Każde Państwo musi być „jakieś”. Kierować się własnymi zasadami, a przede wszystkim być jedyne w swoim rodzaju, charakterystyczne i rozpoznawalne dla mieszkańców i sąsiadów. Zatem – tworzymy Państwo. I niech dzieje się gra. Zabawa raczej dla dzieci, raczej w zespole klasowym, nie bardzo licznej grupy.
Emocjonalna wyliczanka
Gra w przygotowaniu.